ФорумКалендарДопомогаПошукСписок користувачівГрупиЗареєструватисьВхід

Частка | Новые сообщения на форуме
Все мои сообщения | Сообщения без ответов | 
 

 Діти та гроші

Попередня тема Наступна тема Донизу 
АвторПовідомлення
firefox

avatar

Кількість повідомлень : 253
Пункти профілю : 368
Репутація : 81
Дата реєстрації : 22.10.2014
Звідки : Івано-Франківськ

СтворюватиТема: Діти та гроші   10/11/2014, 17:46
1

Що потрібно знати про фінансову освіту дітей?


       Хала Турьялай в своїй статті «Коли починати вчити дітей основам фінансової грамотності» перераховує основні терміни та поняття, якими повинна володіти дитина в різному віці. Мати уявлення про них потрібно, але наскільки вони допоможуть в житті?
       Під фінансовою освітою я розумію знання і досвід, які допоможуть нашим дітям в світі численних викликів, спокус і страхів. Це актуально в усі часи.
       Батьки вчать дітей особистим прикладом, спектр варіантів широкий - від разючої скупості до вражаючого марнотратства. Причому якщо в першому випадку виникає питання, як виховати вільну людину, мислячу поза жорстких рамок і обмежень, то в другому - як не перейти ту межу, коли замість зрілої особистості з успішною долею виростає егоїст, позбавлений стимулів до досягнення життєвих цілей?

        У нинішній, турбулентний для фінансової системи час, руйнуються колишні моделі, переосмислюються істини, які колись здавалися непорушними.

      «Відкладай не менше 10 відсотків свого доходу, і за 15-20 років ти нагромадиш свій перший мільйон», - стверджує Бодо Шефер. Хто візьметься гарантувати стабільний дохід в нестійкій системі координат? А як же наші дідусі і бабусі, заощадження яких згоріли в 90-ті? Чи багато тих, хто слідуючи цій пораді, розбагатів за минулі 20 років? Навряд чи я дам таку пораду своїм дітям.

       «Нехай гроші працюють на тебе, а не ти працюєш за гроші. Багаті купують активи, у бідних є тільки витрати, а середній клас купує кредити, думаючи, що це активи », - ключові принципи Роберта Кіосакі, активного прихильника отримання пасивного доходу від інвестицій. Частково погоджуюся з ним. Із застереженням, що управлінням будь-якими інвестиціями - корпоративними, фінансовими, особистими - необхідно займатися професійно, на свій страх і ризик, в постійно мінливих умовах ринку, де дохід і прибуток не гарантуються.

        «Мрії збуваються, коли бажання стає дією. Просіть у житті багато чого - і життя багато чого вам дасть. Чи не надія, не прагнення, а саме пекуче бажання, що придушило все інше », - наполягає Наполеон Хілл, автор бестселера« Думай і багатій ». Важливо мати мрії, згоден. Питання - як при цьому не стати рабом власних бажань, нехай навіть самих сильних? Багатство без інших компонентів людського щастя - та ж бідність.

        Що ж говорять на цю тему самі багаті? Деякі розуміють, що їхні капітали належать не тільки їх сім'ям і що гроші ніколи не замінять батьківську увагу. Білл Гейтс, голова ради директорів компанії «Майкрософт»: «Я переконаний, що велика спадщина - це ведмежа послуга дітям. Деякі не погоджуються, але ми з дружиною своє рішення прийняли ». У Гейтса троє дітей - 17-річна Дженніфер, 14-річний Рорі і 11-річна Фібі, і він вважає, що його діти повинні працювати і самі досягати успіху, відчуваючи при цьому любов і турботу батьків. Їм він залишить тільки $ 10 млн, а решту свого 50-мільярдного статку направить на благодійність.

        Його приклад вирішив наслідувати й російський мільярдер, президент і член ради директорів холдингу «Інтеррос» Володимир Потанін. У нього, до речі, теж троє дітей - 29-річна дочка Анастасія, 24-річний син Іван та 15-річний Василь. За словами Потаніна, він не хоче позбавляти своїх дітей стимулу до життєвих досягнень. Глава «Інтеррос» впевнений, що його капітал повинен працювати на благо суспільства.

        У підсумку я вважаю, що запорукою якісної фінансової освіти має бути певний світогляд. Ось його складові, яким я хочу навчити своїх дочок:

1. Головне - вірити у власне призначення і розуміти, що є величезна кількість шляхів для процвітання. Гроші можуть з'являтись в родині завдяки кар'єрі, реалізації творчих здібностей, а й іншими способами. Дружина, віддана своєму чоловікові і дітям, не зобов'язана заробляти «на життя». А хороший чоловік - той, хто бере на себе відповідальність за добробут своєї родини.

2. Слід в будь-який момент часу, в будь-яких обставин зберігати відчуття достатку. Завжди важливо позитивно оцінювати, як вже багато досягнуто (особисто вами, завдяки іншим людям і просто удачі) і скільки ще цікавих планів і нових проектів попереду.

3. Важливо мати безпристрасне ставлення до грошей. Гроші - це красивий нарізаний папір або цифри на рахунках, але не мета, а засіб. Їх, як і багато іншого, винайшли виключно для зручності суспільних відносин. Бажають і жадають їх виключно бідняки. Страх їх втратити обов'язково призведе до їх втрати.

4. Фінанси мінливі й перебувають поза зоною нашого контролю. Ціни на товари та послуги, обмінні курси валют, процентні ставки, вартість акцій та багато іншого визначаються законами ринку або адміністративно. У фінансових питаннях варто виховувати витримку.
В грошовому питанні надзвичайно важливо усвідомити свої справжні потреби. Потреби і грошові витрати міцно взаємопов'язані. Наші потреби можуть усвідомлюватися як справжні й уявні. Розвиваючи себе, ми в змозі ними управляти.

5. В грошовому питанні надзвичайно важливо усвідомити свої справжні потреби. Потреби і грошові витрати міцно взаємопов'язані. Наші потреби можуть усвідомлюватися як справжні й уявні. Розвиваючи себе, ми в змозі ними управляти.

6. Віддавати гроші так само важливо, як і їх отримувати. Дуже приємно купувати добротні речі, платити іншим людям за якісно виконану роботу, довіряти гроші знаючим професіоналам, інвестувати в цікаві проекти, та й просто дарувати. При цьому бути щедрим - не означає бути дурним.

7. Багатство - це відповідальність. Шлях до процвітання складається з освіти, вміння мріяти, набуття досвіду. З його допомогою формується відповідальність за власний розвиток, за сім'ю, за співтовариство, за долю майбутніх поколінь.
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
 

Діти та гроші

Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Жіночий клуб ЄВА :: Євині посиденьки :: Пізнаємо себе-